Dešimt jaunųjų ateities kūrėjų buvo apdovanoti statulėlėmis ir 1000 eurų stipendija

Sausakimšoje „Siemens Arenoje“ jauniesiems ateities kūrėjams apdovanojimus įteikė A. Tapinas, D. Ulvydas, I. Laurs ir kiti žinomi žmonės!

Motyvacinio jaunimo forumo metu „Tavo ateities vizija“ per iškilmingą apdovanojimų ceremoniją, Jaunojo kūrėjo statulėle bei 1000 eurų stipendija apdovanota 10 jaunųjų ateities kūrėjų skirtingose kūrybos srityse.

Konkurse galėjo pasireikšti kiekvienas, gebantis paprastuose dalykuose įžvelgti galimus patobulinimus, generuojantis originalius kūrybinius sprendimus ir mokantis juos realizuoti. Jaunųjų kūrėjų darbus vertino kompetentinga komisija.

Štai, srityje Techninė daiktų kūryba buvo ieškomi jaunieji išradėjai, galintys sukurti funkcionalius daiktus, apjungiant technologijas, dizainą ir pritaikomumą vartojimui, nominacijos nugalėtoja tapo Greta Jarmalavičiūtė. Rašytinės kūrybos nominacijoje laurete tapo – Angelina Lapinskaitė. Vaizdo kūrybos srityje, kurioje galėjo pasireikšti visi, kurie moka kurti vaizdo produkcijos kūrinius, panaudojant šiuolaikines filmavimo ir montažo technikas, nugalėjo Danielius Minkevičius. Socialinės kūrybos nominacijoje, kurioje buvo galima teikti originalias socialines idėjas, laureate tapo Ignė Stančikaitė. EKO kūrybos kategorijoje, kurioje buvo ieškoma tų, kuriems rūpi ekologija ir aplinka, nugalėjo Algirdas Griška. Foto kūrybos srityje 1000 eurų stipendiją gavo Dovidas Niagulovas. Vizualinės kūrybos srityje – Girmintas Grašys. Mados kūryboje prizinę vietą iškovojo Patricija Regesaitė.

Už versliausias idėjas apdovanoti buvo Mantas Masionis, Lukas Perminas, Nojus Nakrušas, Liutauras Miakiševas ir Patricija Regesaitė. Jiems UAB „Civitta“ įsteigė 3500 eurų vertės „Erasmus for Young Entrepreneurs“ vaucherius, kuriuos laimėtojai galės panaudoti stažuotei pas patyrusį verslininką/mentorių ES šalyse.

Specialias jaunojo Kūrėjo statulėles sukūrė menininkas Tadas Gutauskas. Konkurso ambasadoriais tapo ir nugalėtojus scenoje sveikino žurnalistas Andrius Tapinas, verslininkas Ilja Laurs, fotografas Tomas Kauneckas, socialinių projektų kūrėja Rima Olberkytė-Stankus, režisierius Donatas Ulvydas, verslininkė Milda Mitkutė ir kiti.

Stipendijas konkurso laureatams įsteigė ir kiekvienam 1000 eurų čekį scenoje įteikė Antanas Guoga (A. Guogos paramos fondas), prof. dr. Romualdas Drakšas, UAB „Digital Academy“, UAB „Euroelektronika“, „Skynet“, UAB „Ergolain projektai“, UAB „Contestus projektai“, prekybos ir laisvalaikio centras „Panorama“.

Motyvacinį jaunimo forumą savo muzika sušildė – „X faktoriaus“ dalyviai Monika Pundziūtė ir Petras Daunys, „Eurovizijoje“ Lietuvą atstovavęs dainininkas Sasha Song, projekto „Lietuvos balsas“ vokalo mokytoja, dainininkė Rosita Čivilytė, Lietuvos muzikos apdovanojimų „M.A.M.A.“ laureatas, aktorius ir dainininkas Vidas Bareikis, dainininkė Jurga Šeduikytė. Didžioji dauguma koncerto dainų buvo sukurtos specialiai šiam renginiui ir scenoje skambėjo pirmą kartą. Renginį vainikavo specialiai jaunimo forumui „Tavo ateities vizija“ sukurtas himnas, kurį kartu su visais renginio dalyviais atliko dainininkas Petras Daunys.

Jaunimo forumas „Tavo ateities vizija“ prasidėjo žaismingu ir įkvepiančiu renginio organizatorės ir vienos iš vedėjų Gabijos Skučaitės etiudu, vėliau prie jos prisijungė radistai – Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius. Renginio vedėjai scenoje tarsi iš praeities iki šių dienų keliavo laiko mašina, susirinkusiems atskleisdami vis daugiau ir daugiau kūrybiškumo paslapčių. Kiekvienas renginio pranešėjas scenoje tapo unikaliu herojumi, turinčiu specialią misiją – pasidalinti unikalia žinute. Savo patirtimi su jaunimu dalijosi žymiausi šalies visuomenės, verslo bei pramogų pasaulio veikėjai – dainininkas Merūnas Vitulskis, lektorius Ignas Bakėjus, atlikėja Simona Nainė, renginių vedėjas Saulius Bagdonas, verslo konsultantas Justas Pikelis, sveikuolis Mindaugas Vidugiris, lenktynininkas Benediktas Vanagas, žurnalistas ir rašytojas Andrius Tapinas, verslininkas Ilja Laurs, kunigas Algirdas Toliatas, aktorė Eglė Jackaitė ir kiti.

Kūrybinio mąstymo lektorės, SMK direktorės Gabijos Skučaitės teigimu, ji savo asmeninę misiją suvokia, kaip begalinį norą įkvėpti jaunus žmones kūrybiškumui ir platesniam, nesuvaržytam mąstymui, paskatinti juos mąstyti kitaip, matyti dalykus, kurie nematomi, kurti tai, kas dar nesukurta. “Noriu tikėti, kad ateitis priklausys kūrėjams – drąsiems, laisviems, nesuvaržytiems žmonėms. Kad užaugs nauja kūrėjų karta – jie kurs pasaulį – kitokį – nuspalvintą ryškiausių vaizduotės potėpių, kupiną atradimų džiaugsmo ir trykštančio polėkio kurti,“ – renginio metu sakė G. Skučaitė.

Dainininkas Merūnas Vitulskis susirinkusiems jaunuoliams nuoširdžiai linkėjo visada išlikti savimi, gyventi naujais tikslais ir, kaip sako skautai, budėti, nes nežinai nei dienos, nei valandos.

Mindaugas Vidugiris scenoje suorganizavo smagų žaidimą. Lektorius, TV laidų vedėjas Ignas Bakėjus patarė, kaip įveikti scenos baimę ir visus drąsino tiesiog pradėti daryti tai, apie ką svajoja. Dainininkė Simona Nainė atvirai pasakojo apie savo, kaip drabužių kūrėjos, karjeros pradžią ir ragino visus daryti daugiau nei mano, kad gali.

Verslo konsultantas Justas Pikelis patarė, kaip uždirbti iš to, kas patinka, skatino ieškoti galimybių, naujų nišų, kovoti prieš status quo. Nes, pasak jo, su dabartinėmis technologijomis ir galimybėmis tikrai įmanoma uždirbti net ir iš mažiausio hobio. Verslininkas Ilja Laurs patarė išnaudoti visas aplinkui esančias galimybes. O aktorė Eglė Jackaitė sakė, kad labai svarbu klausytis savo širdies. „Šiame bėgimo ir skubėjimo amžiuje itin svarbu sustoti, įkvėpti, išgirsti tylą, išgirsti save. Labai svarbu suvokti, kad kiekviena gyvenimo akimirka yra dovana“.

Motyvacinį forumą jaunimui „Tavo ateities vizija“ inicijavo ir organizavo Socialinių mokslų kolegija.

(Visited 13 times, 1 visits today)