Vienas geriausių šalies restoranų „Dublis“ vasarai keliasi į Palangos kino teatrą

Vienas geriausių šalies restoranų „Dublis“, Vilniuje veikiantis po vienu stogu su „Grafo“ galerija, nuo liepos 15 d. atvers duris ir Palangoje. Istoriniame kino teatro „Naglis“ pastate restoranas ne tik rengs išskirtines degustacines vakarienes, bet ir kvies į išskirtinius kino seansus bei į Palangą atveš „Grafo“ galerijos atstovaujamų lietuvių jaunos kartos menininkų kūrinių, kurių bendra vertė sieks iki 50 tūkst. eurų, parodą.

„Didžiausias vasaros kurortas pritraukia vis daugiau poilsiautojų, kurie ieško kokybiškų paslaugų – išskirtinio maisto bei meno. Tai paskatino Vilniuje populiarią „Dublio“ restorano-galerijos koncepciją vasarą įgyvendinti ir Palangoje. Tikime, kad ji pritrauks ne tik šio kurorto gyventojus ir poilsiautojus, bet ir Klaipėdos bei kitų aplinkinių regionų maisto gurmanus bei meno mėgėjus“, – sako „Dublio“ restorano vadovė Rūta Buivydienė.

Kartu su kinu

Vilniuje įsikūręs istoriniame buvusios Grafų rezidencijos pastate, restoranas ir Palangoje surado unikalią vietą savo dubleriui – Vytauto gatvėje esančiame kino teatre, antrajame aukšte.

„Patalpos kino teatro pastate paskatino mus ieškoti naujų integracijos formų, todėl kinas taps mūsų siūlomų vakarienių dalimi. Svečiams besimėgaujant desertu rodysime senovinius, daugeliui nematytus trumpametražius filmus, kuriuos transliuosime iš autentiškos, 16 mm kino juostos. Bendradarbiaujant su „Naglio“ kino teatru, svečiams taip pat bus siūlomos vakarienės su galimybe apsilankyti išskirtinuose meninės temos kino filmų premjerose“, – teigia R. Buivydienė.

Rengs degustacines vakarienes

Palangoje, kaip ir Vilniuje, „Dublis“ siūlys novatorišką, Šiaurės šalių požiūrio įkvėptą virtuvę, besiremiančia šviežiu, sezoniniu maistu bei išskirtinį aptarnavimą. Tiesa, kurorte restoranas veiks tik degustacinių vakarienių principu.

„Esame orientuoti į rafinuoto skonio ieškančius lankytojus, mėgstame maisto improvizacijas ir eksperimentus. O tai geriausia galima atskleisti per degustacinių vakarienių formatą, kurį ir pasirinkome Palangoje“, – sako „Dublio“ virtuvės šefų komandos narys Tadas Kučinskas.

Kasdien „Dublyje“ vyks dvi degustacinės vakarienės – 17 ir 20 valandomis. Jų metu svečiai bus vaišinami 3–5 unikaliais patiekalais. Vakarieniaujantiems taip pat bus siūlomas išskirtinių gėrimų degustacijos. Kaip praneša „Dublis“, trijų patiekalų degustacinės vakarienės kaina sieks 35 eurus, o penkių patiekalų – 50 eurų.

50 tūkst. eurų vertės meno kūrinių ekspozicija

Kartu su „Dublio“ virtuve į kurortą atkeliaus ir naujausia šio sezono „Grafo“ galerijos darbų parodos dalis. Su jaunaisiais šalies menininkais dirbanti „Grafo“ galerija restorano erdvę papuoš perspektyvių, bet jau įvertintų menininkų darbais. Tai – tarpdisciplinininkė Eglė Pilkauskaitė, grafikė Živilė Minkutė, tarpdisciplinininkas Aistis Kavaliauskas ir abstrakčiosios tapybos atstovas Algimantas Černiauskas. Eksponuosimi jų meno kūriniai – nuo skulptūrinių objektų iki monotipinių darbų.

Galerija skaičiuoja, kad bendra Palangoje eksponuosimų darbų vertė siekia iki 50 tūkst. eurų.

Atviro, „nordic“ stiliaus restoranas „Dublis“ antrus metus iš eilės patenka į geriausių Lietuvos restoranų trisdešimtuką. Aukštais balais restoranas įvertintas ir Šiaurės šalių restoranų gide „White Guide“ 2017 m. leidime – surinkęs 75 balus iš 100 maksimalių, bendroje Baltijos šalių įskaitoje „Dublis“ užėmė 9-ąją vietą.

„Dublio“ restoranas-galerija veiklą Palangoje pradės liepos 15 d. ir veiks iki vasaros pabaigos, o Vilniuje restorano svečių vasarą lauks braserijoje.

(Visited 16 times, 1 visits today)