fbpx

„Omniva LT“ pajamos išaugo 28 proc., planuojamos 1,1 mln. eurų investicijos į paštomatų tinklo plėtrą

Bendrovės „Omniva LT“, teikiančios siuntų paslaugas ir valdančios didžiausią pagal siuntų skyrelius paštomatų tinklą Lietuvoje, pirmojo šių metų pusmečio pajamos sudarė daugiau kaip 2,1 mln. eurų ir buvo 28 proc. didesnės negu atitinkamu laikotarpiu prieš metus. Bendrovės pajamos iš paštomatų veiklos palyginamuoju laikotarpiu išaugo 2,3 karto ir viršijo 1 mln. eurų.

„Spartų bendrovės pajamų augimą užtikrino apie 60 proc. išaugęs privačių ir verslo klientų skaičius, smarkiai augęs naudojimosi siuntų paslaugomis aktyvumas ir sustiprinta bei išplėsta pardavimų komanda. Be to, praėjusiais metais investavę daugiau kaip 1 mln. eurų į paštomatų tinklo plėtrą, gerokai padidinome per juos aptarnautų siuntų kiekį ir pasiekėme didesnį augimą negu rinka“, – teigia „Omniva LT“ direktorius Simonas Bielskis.

Pasak S. Bielskio, per pirmą šių metų pusmetį bendrovė optimizavo logistikos procesus, kas, nepaisant reikšmingai padidėjusio klientų ir siuntų skaičiaus, padėjo sumažinti veiklos sąnaudas 6 procentais. Be to, pirmą kartą per bendrovės veiklos istoriją jos veikla buvo pelninga, keliamas tikslas pelningai užbaigti ir visus 2017 metus.

Šiuo metu „Omniva LT“ valdo 67 savitarnos paštomatų tinklą, turintį per 7,1 tūkst. siuntų skyrelių, o bendrovės paštomatus galima rasti daugiau kaip 30-yje Lietuvos vietovių. Pirmą 2017 m. pusmetį bendrovės paštomatuose buvo aptarnauta daugiau kaip 500 tūkst. siuntų – tai 2 kartus daugiau siuntų negu per tą patį praėjusių metų laikotarpį.

Iki šių metų pabaigos „Omniva LT“ investuos 1,1 mln. eurų, kurie bus skirti 25 naujiems paštomatams įrengti didžiuosiuose šalies miestuose bei 54 paštomatų plėtrai likusioje šalies dalyje, bendrovė taip pat atnaujins 40 proc. savo automobilių parko.

„Tolesnė mūsų paštomatų tinklo plėtra leis papildomai aptarnauti 75 proc. daugiau siuntų – paštomatuose įrengtų siuntų skyrelių skaičius padidės nuo 7,1 iki 12,6 tūkstančių. Tai mums suteiks galimybę pasiūlyti lankstesnes sąlygas klientams, užsitikrinti dar didesnę siuntų rinkos dalį ir greičiau tapti rinkos lyderiais aplenkiant išskirtinę padėtį pašto paslaugų rinkoje šiuo metu užimančias bendroves“, – sako S. Bielskis.

Paštomatų populiarumą Lietuvoje, kaip ir kitose Baltijos šalyse, toliau skatina didėjančios e. prekybos apimtys, siuntų kiekio iš Kinijos augimas ir tai, kad vis daugiau interneto prekybos bendrovių renkasi siuntas pristatyti per paštomatus. Ištisą parą veikiančius paštomatus vis dažniau linkę rinktis ir gyventojai, norintys greitai ir patogiai išsiųsti siuntinius. Remiantis reguliariai atliekamo klientų nuomonės tyrimo duomenimis, „Omnivos“ paštomatų paslaugą rekomenduotų 9 klientai iš 10, kurie ja pasinaudoja. Geriausiai klientai vertina tokius „Omnivos“ paštomatų pranašumus kaip naudojimosi paprastumą ir siuntų pristatymo tikslumą.

Tarptautinės įmonių grupės „Omniva“, kuriai priklauso Lietuvoje veikianti bendrovė „Omniva LT“ ir siuntų bei pašto paslaugas teikiančios įmonės Latvijoje bei Estijoje, pajamos per pirmą 2017 m. pusmetį sudarė 51,8 mln. eurų ir, palyginti su ankstesniu laikotarpiu, padidėjo 25 procentais. Grupės pajamos iš siuntų paslaugų visose Baltijos šalyse per pirmą šių metų pusmetį išaugo 14 proc., o sparčiausias pajamų augimas, siekęs 65 proc., fiksuotas Latvijos rinkoje.

Per praėjusius metus 35 proc. išplėtusi paštomatų tinklą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, „Omniva“ per ateinančius penketą metų į plėtrą planuoja investuoti iš viso per 20 mln. eurų ir įrengti daugiau nei 1 tūkst. naujų paštomatų. „Omniva“ valdo didžiausią savitarnos paštomatų tinklą Baltijos šalyse (beveik 33 tūkst. skyrelių).

Simonas Bielskis
„Omniva LT“ vadovas

(Visited 20 times, 1 visits today)