Darbas teisininkui. Kodėl verta rinktis šią profesiją?

Apie teisininkus yra prikurta daug anekdotų; tačiau tai tik humoras. Ši profesija turi daug privalumų. Norint tapti geru advokatu ar teisininku, reikia daug metų intensyviai studijuoti bei atsakingai dirbti. Tiesą sakant, jeigu ši specialybė nebūtų perspektyvi, tiek daug jaunų žmonių jos nestudijuotų ir nenorėtų tapti teisės specialistais. Tiems, kurie sunkiai dirba, atlygis už darbą yra kur kas didesnis už teisinio laipsnio bei licencijos praktikai įgijimo išlaidas.

Kodėl darbas teisininkui yra toks populiarus?

  1. Plačios karjeros galimybės

Teisininko profesijos teikiama nauda yra galimybė rinktis iš daugybės karjeros galimybių viešajame bei privačiame sektoriuje. Jei jūsų pašaukimas yra padaryti pasaulį saugesne vieta jums, jūsų šeimai ir visiems kitiems žmonėms, galite nuspręsti tapti baudžiamuoju prokuroru. Kita vertus, jei manote, kad mūsų baudžiamojo teisingumo sistema yra grindžiama principu, kad visi yra nekalti, kol jų kaltė nėra įrodyta ir kiekvienas turi teisę į kompetentingą teisinę pagalbą, galite pasirinkti tapti viešuoju gynėju. Žinoma, nors ir tuo tiki, kai kurie žmonės pasirenka būti baudžiamosios gynybos advokatais privačiame sektoriuje, nes privatūs advokatai paprastai uždirba daug daugiau nei teisininkai viešajame sektoriuje.

Be nusikaltėlių gynybos jūs galite pasirinkti iš daugelio kitų teisės sričių, įskaitant vidaus teisę, nekilnojamąjį turtą, įmonių / verslo teisę, bankroto teisę, imigracijos teisę ar turto planavimą. Taip pat galite pasirinkti tapti teisininku, kuris daugeliui klientų tvarko su keletu teisės sričių susijusius reikalus, arba vienam klientui dirbančiu verslo advokatu.

  1. Darbo aplinka

Daugeliui žmonių darbo aplinka yra vienas iš svarbiausių kriterijų, į kurį atsižvelgiama renkantis specialybę. Daugelis advokatų dirba advokatų kontorose, vyriausybinėse organizacijose ar korporacijose, kuriose jiems suteikiama patogi darbo vieta, komfortiškos darbo sąlygos. Buvimas teisininku suteikia prestižo, socialines garantijas, bei kitus privalumus, kurių neturi kai kurių kitų profesijų atstovai: puiki, patogi darbo aplinka, galimybė patiems nusistatyti savo darbo valandas.

  1. Lankstumas

Neprognozuojami tvarkaraščiai, reikalaujantys apmokestinamų kvotų, ilgos darbo valandos ir labai mažai dienų atostogų – tai yra pagrindiniai teisės srityje dirbančių žmonių skundai. Noras siekti geresnės darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros paskatino daugelį įmonių bendradarbiauti su savo darbuotojais, taip garantuojant, kad darbas teisininkui būtų lankstesnis. Šiuo metu daugelis advokatų kontorų siūlo nuotolinį darbą, pasirenkamus darbo grafikus, daugiasluoksnę darbo užmokesčio skalę, išplėstines šeimos atostogas, įskaitant motinystės ir tėvystės atostogas, sumažintą mokamų valandų skaičių bei virtualius padėjėjus, kurie mažina darbo krūvį.

Esate teisininkas ir ieškote darbo? Turime Jums pasiūlymų: https://teisesvartai.lt/darbas-teisininkui/

 

(Visited 47 times, 1 visits today)