Warning: file_get_contents(https://krasto.info/orai-w/dabar/verslas.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/krasto/domains/krasto.info/public_html/wp-content/themes/pz/header.php on line 192
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Sportinės aprangos patarimai moterims

Sakysite: „Noriu pradėti sportuoti. Nuo ko pradėti?“. Turbūt atsakymas, kurio tikėsitės mažiausiai, tai – „reikia pradėti nuo sportinės aprangos“. Tačiau išties, jeigu galvojate, kad rytiniams pabėgiojimams puikiai tiks kelnės, kurios jums puikiai tiko prieš trejus metus, o nuo tada jos sėkmingai nešiojamos namuose, o „viršui“ prigriebsite pirmą po ranka pasitaikiusią palaidinę iš spintos, reiškia, kad turime apie ką pasikalbėti. Sportas džiugins ir leis pasiekti rezultatus ne tik tuomet, kai būsite tam tinkamai nusiteikę, bet ir dėvėsite patogią sportinę aprangą. Kaip tokią išsirinkti ir į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Audinys. Kad ir kaip trauktų akį spalvos, raštai ar dekoras, kuriuo puošti yra rūbai, visų pirma atkreipkite dėmesį į audinio sudėtį. Jeigu kasdienai ne visuomet esame linkę rinktis sintetiką, tai sportui ji puikiai tinka. Besirinkdami sportinę aprangą ne kartą pastebėsite tokius užrašus kaip „Dri-Fit“, „Dry Cell“, „DRX“, „Play Dry“ ir pan. – tokie audiniai gaminami pagal šias technologijas užtikrina, kad net ir intensyviausios treniruotės metu apsaugotų kūną nuo drėgmės ir diskomforto. Taip pat nemažo populiarumo sulaukia ir rūbai, kurie dėl išskirtinių audinio savybių ne tik sugeria drėgmę, bet ir šalina prakaito kvapą.

Tuo tarpu vienas prasčiausių pasirinkimų sportinei aprangai, tai – šimtaprocentinė medvilnė. Kodėl? Medvilnė pasižymi puikiai prakaitą sugeriančiomis savybėmis, tačiau ji itin prastai atlieka garinimo funkciją. Tai reiškia, kad po maždaug įpusėjus treniruotei pradėsite jausti diskomfortą dėl prie kūno limpančių drabužių ir nemalonaus kvapo. Be to, drėgmę prastai garinantis audinys padidina ir peršalimo tikimybę.

Dydis. Svarbu, kad drabužiai ne tik nebūtų pernelyg maži, nes tokiu atveju jausite diskomfortą dėl varžomų judesių, tačiau ir ne pernelyg dideli. Ieškodami sportinės aprangos visų pirma įvardinkite sau, kokia sportine veikla planuojate užsiimti. Planuojate sportuoti namuose, sporto salėje ar lauke? Ar individualus ar komandinis sportas jums arčiau širdies? Pavyzdžiui, jeigu planuojate bėgioti ar važinėti su dviračiu, kažin ar plačios sportinės kelnės bus geriausias pasirinkimas. Tikėtina, kad patogiau bus dėvėti tampres arba prigludusias kelnes. 

Pernelyg didelė palaidinė gali būti patogi sportuoti, tačiau nepakenčiama, kai atvėsus orams teks ant jos apsivilkti džemperį ar striukę. Taigi, pasirinkti tinkamą dydį, o tai reiškia, kad svarbu turėti kantrybės matuotis – nes tik taip išsiaiškinsite, ar rūbas jums yra tinkamas.

Sezoniškumas ir paskirtis. Sportuojantiems ištisus metus, deja, su viena sportine apranga išsiversti tiesiog neįmanoma. Jeigu sportuojate lauke, tuomet priklausomai nuo oro ir temperatūros pasirinkite ir atitinkamus drabužius. Priešingu atveju, netinkamai pasirinkta apranga kels nemalonius pojūčius ir norėsis sportinę veiklą tądien nutraukti, o galbūt ir paskatins jos nebetęsti visai. 

Taip pat pravartu atsižvelgti į tai, kokiai konkrečiai sporto šakai arba sportinei veiklai rūbas yra sukurti gamintojų. Reikia pastebėti, kad pastarųjų tikslas yra užtikrinti, kad tikslinė auditorija liktų patenkinta jų sukurtu produktu, t. y. marškinėliais, kelnėmis, džemperiu ar kt. Todėl jie skiria daug laiko gilindamiesi į gamybos technologijas, patogumą bei tinkamumą konkrečiai sportinei veiklai, todėl verta renkantis sportinę aprangą į tai atkreipti dėmesį. 

Stilius. Nėra ko slėpti, rūbo dizainas yra taip pat itin svarbi dalis renkantis rūbą. Juk greičiausiai turėdami patogią, bet jums negražią sportinę aprangą vis tiek galiausiai paslėpsite ją spintos glūdomoje ir ilgainiui visai pamiršite ją turinti. Todėl nesuklysime teigdami, kad tobula sportinė apranga turi būti ne tik patogi ir praktiška, tačiau ir patrauklaus dizaino tam, kuris ją nešioja. 

Deriniai. Nebijokite eksperimentuoti ir rinktis tokią sportinę aprangą su kuria sau jaučiatės gražiausia. Reikia pripažinti, kad nors gali atrodyti ir menkniekis, tačiau išties tai didelę reikšmę nusiteikimui turintis aspektas. Jums patinkantis ir tinkantis rūbų derinys suteiks pasitikėjimo savimi, pozityvumo ir tuo pat metu daugiau džiaugsmo sportinėje veikloje. 

Jeigu, visgi, galimybė eksperimentuoti labiau gąsdina nei teikia džiaugsmo, jeigu nepasitikite savo rūbų derinimo gebėjimais, tuomet rinkitės saugius vienos ar dviejų spalvų sportinės aprangos derinius. Taip atrodysite ir skoningai, ir sutaupysite nemažai laiko išvengdama ilgų stoviniavimų prie veidrodžio.